W najbliższym czasie wybierasz się do stolicy Litwy? Zastanawiasz się gdzie zjeść w Wilnie? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś. W tym artykule poznasz najlepsze restauracje tego miasta, jakie danie są w nich podawane, a także ile mniej więcej będziesz musiał wydać na jedzenie w tym miejscu.

Gdzie zjeść w stolicy Litwy?

Pierwszą pozycją jest Gusto Blynine. W tej restauracji możemy spróbować między innymi gofrów, placków ziemniaczanych, sałatek, omletów, zup, gulaszów czy też pizzy. Jeśli chodzi o ceny, to zapłacimy od trzech do ośmiu euro. Następną restauracją jest Grey. Tutaj możemy zjeść na przykład litewskie cepeliny oraz chłodnik, a także placki ziemniaczane, śledzie czy sękacz. Za te dania zapłacimy tu od czterech do siedmiu euro. Miejscem, do którego trzeba koniecznie zajrzeć będąc w Wilnie jest Ceburekine. Daniami podawanymi w tej restauracji są cepeliny, chłodnik, pierogi z serem i orzechami, pierogi z mięsem, a także typowe danie obiadowe – mięso, ziemniaki oraz sałatka. Ceny wahają się tu od dwóch do pięciu euro. Jest to jedna z najtańszych restauracji w Wilnie. Kolejna restauracja nosi nazwę Zemaiciu Asotis, w której podawane są na przykład cepeliny, placki ziemniaczane, sałatki, zupy i ryby. Przedział cenowy w tym miejscu to między sześć, a dziesięć euro. Przedostatnią restauracją zaproponowaną w tym artykule jest Snekutis. Możemy tu zjeść tradycyjne litewskie cepeliny, śledzie z ziemniakami, warzywami i sosem, ser wędzony, naleśniki z nadzieniem mięsnym, serowym lub twarogowym, doprawione kwaśną śmietaną, a także duszoną wieprzowinę z warzywami. Ceny wahają się tu od czterech do ośmiu euro. Ostatnią knajpką wartą uwagi jest Holigans, w której królują dania wegetariańskie, na przykład frytki z domowym sosem pomidorowym i majonezowym, sałatki, pizza oraz wegańskie ciasta. Za dania w tym miejscu zapłacimy od dwóch do sześciu euro.
Jak widać, Wilno ma szeroką ofertę dobrych i w miarę tanich restauracji. Warto wypróbować chociaż jedną z przedstawionych propozycji, aby samemu się przekonać czy rzeczywiście jest tak smacznie.