Dawno temu byłą przywożona z Ameryki jako środek wzmacniający aktywność seksualną. Jest jedną z substancji, które najsilniej wzbudzają pożądanie. Po jej zjedzeniu, ochota na miłosne igraszki rośnie.

Dlaczego tak działa na zmysły?

Gorzka czekolada wzmaga aktywność seksualną dzięki teobrominie, kofeinie i fenyloetyloaminie, które razem tworzą substancję chemiczną, które w ludzkim organizmie wywołują reakcje podobne do zakochania. Człowiek staje się bardziej pobudzony, ponieważ rozszerzają się naczynia krwionośne i zwiększa się ciśnienie tętnicze krwi. Składniki gorzkiej czekolady powodują podniecenie i wzrost euforii. Cały organizm zostaje ożywiony. Aktywuje się układ nerwowy, wzrasta stężenie neuroprzekaźników w mózgu i wytwarza się hormon szczęścia-serotonina. Prócz tego hormonu wytwarza się jeszcze jeden – peniletylamina (PEA), która zwana jest „molekułą miłości”. Wydzielana podczas aktu miłosnego w dużych ilościach spada zupełnie, kiedy czujemy zniechęcenie i rutynę. Wtedy warto sięgnąć po kostkę czekolady, by podnieść we krwi poziom tego hormonu. Niestety jego wysokość nie utrzymuje się długo. Naukowcy obliczyli, że jest to średnio około pięciu minut.

Ku pokrzepieniu ciała.

Liczne są zdrowotne właściwości gorzkiej czekolady, ale to przede wszystkim dzięki zawartej w niej fenyloetyloaminie dostajemy sporą dawkę energii. Stymuluje ona stopniowe uwalnianie się dopaminy, związku, który aktywuje się głównie w stanie zakochania. To właśnie, kiedy kochamy, czujemy ogromny przypływ motywacji, sił witalnych i energii do działania.

Warunki by kochać i być kochanym.

Składniki gorzkiej czekolady wpływają na poprawę nastroju i niwelują uczucie zmęczenia. To nie pozostaje bez znaczenia w przypadku jakości relacji partnerskich. Badania naukowców z San Diego pokazują, że ta przekąska wywołuje zmiany w organizmie podobne do marihuany. Anandamid wchodzący w skład czekolady rozluźnia organizm, ale jednocześnie poprawia wytrzymałość i odporność na ból. Zdecydowanie poprawia się ogólna kondycja organizmu, a to przekłada się na jakość pożycia seksualnego. Właściwości gorzkiej czekolady to nie tylko poprawa zdrowia. Godna uwagi jest cała oprawa związana ze smakiem, wyglądem i tym, że czekolada świetnie łączy się z innym afrodyzjakiem, jakim jest czerwone wino. Cała ta oprawa dodaje teatralności każdej randki i tworzy pozytywne wibracje.

Prezent w postaci gorzkiej czekolady to podstawa każdego udanego związku. „Przez żołądek do serca.” – to powiedzenie nabiera mocy, kiedy mówimy o czekoladowym deserze. Jeżeli więc jesteś na etapie szukania miłości, zdecydowanie pomoże.